(telefon.png) +420 222 312 494  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

1.10.2019 Pozvánka na kulatý stůl Ladislav Karel Feierabend

Dovolujeme si vás pozvat na kulatý stůl renomovaných odborníků k výjimečné osobnosti českého družstevnictví, Ladislava Karla Feierabenda, ministra zemědělství a dlouholetého vrchního ředitele Kooperativy (obchodního ústředí hospodářských družstev). Velkou část svého života strávil Ladislav Karel Feierabend v exilu a je autorem řady odborných prací s tematikou zemědělského družstevnictví a rozsáhlých pamětí na události z období let 1938 až 1950. 

Jeho osobní motto bylo „Musíme hledět k nebesům a nohama stát pevně na zemi…“ Muzeum družstevnictví má ve svých sbírkách jeho publikace Politické vzpomínky a Zemědělské družstevnictví v Československu do roku 1952. Zasvěcený pohled poskytnou historici z Ústavu pro studium totalitních režimů (PhDr. Jaroslav Rokoský, PhD., Mgr. Jiří Urban, PhD. a Mgr. Martin Tichý), se kterými tuto akci Družstevní Asociace ČR pořádá.

Pro srovnání představí ekonomický pohled na současné družstevnictví známá ekonomka, doc. Ing. Ilona Švihlíková, PhD. z organizace Alternativa Zdola. Ta podporuje ideu lokálních ekonomik, nulovou nezaměstnanost, skutečnou účast občanů na rozhodování, zavádění moderních technologií a ekologickou udržitelnost.

 

Účast na akci je zdarma, pouze prosíme zájemce, aby se registrovali na uvedeném emailu: sekretariat@dacr.cz

Soubory ke stažení

Program
Program 31_10_2019.docx (52 kB)
ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN