(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

10.7.2019 Muzeum družstevnictví navštívila delegace z Hong Kongu

V úterý dne 2. července 2019 navštívila Muzeum družstevnictví delegace ze zvláštní administrativní oblasti Číny, Hong Kong. Jednalo se o 16 studentů středních škol, 2 členy sboru pod vedením úředního zástupce Franco Kwok z městské vlády Kowloon, průvodce Jo Chan z Hong Kongu spolu s průvodkyní z pražské cestovní agentury ALLIANCE. Hostů se ujal vedoucí muzea Mgr. Pavel Černý.

Po přivítání delegace spolu s tradičním čínským výrazem Nihao vedoucí muzea provedl přítomné vstupními prostory Družstevní Asociace ČR, kde je seznámil s historií budovy spojené s Velkonákupní společností družstev, jejíž historie se začíná psát v roce 1908. Hosté si také prohlédli panel k historii  DAČR, Pavel Černý dále zajistil delegaci komentovanou prohlídku stálé expozice muzea k dějinám družstevnictví.

Závěrečnou součástí akce byla beseda v zasedacím sále DAČR, kde bylo zajištěno občerstvení a proběhla beseda o problematice bytových, zemědělských, spotřebních a výrobních družstvech v ČR a tradici družstevnictví a jejich inspirativních hodnot pro demokracii a moderní společnost. Hosté také obdrželi časopisy DAČR k historii družstevnictví, poslední číslo časopisu Czech Cooperator a statistiku. Delegace darovala muzeu tablo poštovních známek Hong Kongu a kolekci originální hongkongských sušenek. Zástupci Hong Kongu na závěr poděkovali za skvěle sestavený program a v případě návštěvy zástupců DAČR v Hong Kongu provedou městem naše zástupce.

ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN