(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

7.1.2020 Muzeum družstevnictví přivítalo studenty 1. ročníku oboru Management a produkce školy MICHAEL

Dne 7.1.2020 navštívili naše Muzeum družstevnictví studenti 1. ročníku oboru Management a produkce školy MICHAEL - Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s. r. o. z Prahy 4. Studenti ve svém výukovém programu mají i téma družstevního podnikání, proto zvolili návštěvu naší asociace a muzea.

Při komentované prohlídce stálé muzejní expozice k dějinám družstevnictví, které se ujal vedoucí muzea Mgr. Černý, studenty zaujala především kulturní družstva a státníci první republiky T. G. Masaryk a Antonín Švehla, kteří výrazně  podporovali družstevní podnikání. Stejně tak je zaujal i Karel Čapek, který spolu se svým bratrem Josefem, vlastnil družstevní formou postavenou vilu na pražských Vinohradech. Se zájmem si prohlédli některá výrobní družstva, např. informace o Templářském družstvu Čejkovice, které je výrobním i zemědělským družstvem, byla pro ně zajímavou novinkou. Na závěr si vyslechli informace o spotřebních družstvech s velkokapacitními či modulárními prodejnami.

Po prohlídce následovala beseda spolu se čtením úryvků z historie družstevnictví a také prezentace družstevnictví jako modelu úspěšného podnikání pro budoucnost vedle živnostenského a korporátního podnikání.

Galerie

Společné foto
ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN